4H-säätiö on myöntänyt stipendin Laura Fellowsille

16.12.2021

Laura Fellows on saanut 4H-säätiön myöntämän Maaherra Eino Paloveden 4H-stipendin. 

4H-stipendeissä palkitsemisperusteena on nuoren pitkäaikainen, monipuolinen, tuloksellinen ja edelleen jatkuva 4H-toiminta. Laura on toiminut yhdistyksen kerho- ja kesäleiriohjaajana ja hän on ollut kerhonohjaajana luova, innostava ja luotettava. Hän on iloinen, helposti lähestyttävä ja kerholaiset ovat pitäneet hänestä kovasti. Laura on myös ollut yhdistyksen kautta kesätöissä useammassa eri yrityksessä Hankasalmella ja hän on saanut paljon kiitosta eri työnantajilta erinomaisesta työotteestaan ja palvelualttiudestaan. Lisäksi Laura on ollut mukana monessa yhdistyksemme tapahtumassa ja hankkeessa. Laura teki mm. tämän vuoden Joulutori -tapahtumassa olleen lumiukko -valotaideteoksen ja oli mainoskasvona Ysit töihin hankkeen -kuvamateriaaleissa, josta oheinen kuvakin on. Oikein paljon onnea Lauralle ansaitusta stipendistä! (Kuva Jenora Design / Jenni Oranen)